Gimnazijoje svečiavosi Dalia Teišerskytė @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Gimnazijoje svečiavosi Dalia Teišerskytė

Rugsėjo 25-ą dieną mūsų gimnazijoje lankėsi žurnalistė, poetė, Lietuvos politikos bei visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė. Ji į mūsų mokyklą atvažiavo iš laikinosios Lietuvos sostinės. Literatūros pamoka – taip būtų galima įvardyti laiką, praleistą su Seimo nare. Poetė kalbėjo apie poezijos naudą ir vertę, skaitė savos kūrybos eiles.

Šios nekasdieniškos pamokos temą galima įvardinti kaip15 sonetų ciklą, vadinamą sonetų vainiku. Turėjome garbės išgirsti pačios politikės parašytą sonetų vainiką „Atodūsiai“. Poezija,- pasak D.Teišerskytės, – tobula minčių išraiška, neatsiejama kultūros ir meno dalis. Šios pamokos metu kiekvienas iš mūsų turėjome galimybę pasinerti į savo vidinį pasaulį, apmąstyti būties klausimus.

Nepamirštas liko ir kiekvienam žmogui pilietiškumo klausimas. Politikė noriai komentavo esamą politinę situaciją ir valstybines gaires, artėjančių rinkimų situaciją, gimnazistai uždavinėjo aktualius klausimus. Drąsiausi mokiniai buvo apdovanoti kompaktiniais diskais.

Žurnalistų būrelio narė Neringa Dacytė, 4d