Atmintis gyva, nes liudija. Sausio 13-ąją prisimenant. @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Atmintis gyva, nes liudija. Sausio 13-ąją prisimenant.

Rengiantis minėti Sausio 13-ąją – Laisvės Gynėjų dieną, prieš savaitę mokytojai kartu su mokiniais klasės valandėlių ir pamokų metu kalbėjo, diskutavo, analizavo 1991m. įvykius: apie to meto nepavykusį valstybės perversmą ir mūsų tautos pasipriešinimą. Vyresniųjų atmintyje atgijo jau girdėti faktai istorijos, pilietiškumo pagrindų pamokose, o mažiesiems ketvirtokams neišdildomą įspūdį padarė filmukas apie to meto įvykius.

Nuošalyje neliko ir Gedrimų skyriaus pradinukai, kurie taip pat prisijungė prie pilietiškumo akcijos. Sausio 13-osios rytą mokyklos languose sužibo vilties žvakių liepsnelės. Degantys žiburėliai kvietė susikaupti visus, tiek buvusius lauke, tiek pastatų viduje. Gedrimų skyriuje buvusi ilgametė istorijos mokytoja J.Šverubienė papasakojo apie susio 13-osios įvykius, rodė vaikams nuotraukas. Moksleiviai skaitė eiles, dainavo dainas apie Lietuvą rankose laikydami baltus balandžius. Pabaigoje aplikavo Lietuvos trispalvę.

Mokyklos bendruomenė norėjo nebyliai ištarti ir paliudyti: Lietuvos istorija ir laisvė mums brangi ir amžina.

Prad.kl. vyr.mokytoja Irma Beresnevičienė, direktoriaus pavaduotoja R. Galinauskienė