Oratorių konkursas @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Oratorių konkursas

Agnė su LCC rektore Kovo 18-ąją, penktadienį, LCC tarptautiniame universitete Klaipėdoje 14-ąjį kartą viešo kalbėjimo meną demonstravo 28 vyresnių klasių moksleiviai, suvažiavę iš 19 Lietuvos mokyklų, pirmą kartą savo jėgas išbandė ir mūsų mokyklos atstovė. Šį konkursą rengia Angliškai kalbančiųjų sąjunga (English Speaking Union), o jį globoja Anglijos karališkoji šeima. Nacionalinio konkurso tema – „Pamokos ateičiai". Dalyvius vertino itin kompetentinga komisija, kurią sudarė LCC l.e.p. rektorė dr. Marlene Wall, Jungtinės Karalystės, Kanados ir JAV ambasadų, Angliškai kalbančiųjų sąjungos, Vilniaus švietimo informacijos centro ir kitų švietimo įstaigų atstovai ir vadovai. Kiekvienas dalyvis pasirinkta tema penkias minutes angliškai sakė kalbą auditorijai, po kurios atsakė į vertinimo komisijos bei žiūrovų klausimus. Po trijų pusfinalių į finalą pateko devyni dalyviai, kurie pakartojo savo kalbas, ir paaiškėjo, kad pagrindinį šio konkurso prizą – kelionę ir garbę atstovauti Lietuvai pasauliniame konkurso finale Londone iškovojo moksleivis iš Kauno jėzuitų gimnazijos. Specialų LCC prizą – 1100 lt. vertės kvietimą tris liepos savaites praleisti universiteto rengiamuose Vasaros anglų kalbos instituto kursuose – už originalų mąstymą komisija skyrė mūsų mokyklos vienuoliktokei Agnei Pučkoriūtei. Savo kalboje mokinė narpliojo architektūros ir akustikos vingrybes, akcentuodama gerus pavyzdžius, iš kurių reikia mokytis ir kuriuos reikėtų taikyti ateities darbuose. Pasak Agnės, ruošdamasi šiam konkursui, ji daug ką sužinojo, išmoko, įgijo neįkainojamos patirties ir dar labiau nei anksčiau ėmė laukti vasaros, kai galės prasmingai pailsėti.

Anglų kalbos mokytojos
Rasa Blaževičienė ir Audronė Alšauskaitė