Minėjome Laisvės gynėjų dieną @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Minėjome Laisvės gynėjų dieną

Sausio 13d. ,,Džiugo“ vidurinė mokykla įsitraukė į Lietuvoje vykusią pilietinę akciją ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Dešimt minučių mokyklos languose degė atminimo žvakutės.
Pirmoji pamoka buvo pavadinta Laisvės pamoka. Mokiniai su mokytojais dalijosi tragiškų įvykių liudininkų prisiminimais, žiūrėjo filmuotą medžiagą, pagerbė aukas tylos minute. Mokyklos pradinukai iškabino savo piešinius, skirtus Laisvės gynėjų dienai paminėti, žiūrėjo filmą ,,Mergaitė ir tankai“.
Nemažai  mokinių su mokyklos prezidentūra dalyvavo Sausio 13d. paminėjime Telšių Nepriklausomybės aikštėje, degė atminimo žvakutes.

Kitą dieną tęsėsi renginiai, skirti tragiškai dienai paminėti. Keli vienuoliktokai ir mokyklos istorijos mokytojai dalyvavo apskrito stalo  ,,Sausio 13d. telšiškių atmintyje” diskusijoje. Apskritą stalą organizavo Telšių istorijos mokytojų metodinė tarybą, o diskusijoms vadovavo mūsų mokyklos istorijos mokytojas R.Kazakaitis.  Mokiniai išgirdo to meto įvykių liudininkų prisiminimų, vertinimų. Patikino, kad ir jie, iškilus reikalui, neabejodami eitų ginti Lietuvos.
Sausio 13d. minėjimo renginiai mums visiems buvo gera pilietiškumo pamoka.