Popietė ,,Jums atminimo žiedu pražydėsiu“ (S. Nėris) @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Popietė ,,Jums atminimo žiedu pražydėsiu“ (S. Nėris)

Vargu ar sutiksime skaitytoją, kuris neatsimintų S. Nėries eilėraščio ar daina virtusio posmo. Daugiau kaip 40 kompozitorių sukūrė dainų S. Nėries žodžiais. Lyrikos tyrinėtojai poetės kūryboje įžvelgia nepaprastai turtingą bei genialumu pažymėtą meistriškumą. Kurdama eilėraščius, ji kartu sukūrė ir savo, kaip poetės, biografiją. Savo lyriniuose eilėraščiuose ji išreiškė visus vidinius savo išgyvenimus. Žinoti jos gyvenimo kelią turėtų būti kiekvieno, besidominčio jos kūryba, savigarbos reikalas.

Pabandėme ir mes pasekti poetes likimo pėdsakais. Lapkričio 25 d. mokyklos skaitykloje organizavome popietę ,,Jums atminimo žiedu pražydėsiu“ (S. Nėris). Skaitovai: Laurita Šiliūtė, 8b kl.,  Romanas Rokas Klinkeris, 8b kl., Laimonas Paulauskas, 11b kl., skambant gitaros akordams, deklamavo S.Nėries eilėraščius. Pagal poetės eiles atliko dainas Elvyra Tepelytė, 11a kl., ir Emilija Žirgulytė, 11b kl. Su poetės biografija bei kūryba supažindino  Ieva Bartkutė, 11d kl., Žymantė Krasauskaitė, 11b kl., Evaldas Raugas, 11e kl. Lietuvių kalbos mokytojos Irenos Tarvainienės pamokose 8 b klasės mokiniai: Julius Martinkus, Aistė Rutkauskaitė, Romanas Rokas Klingeris, Rimgaudas Rakauskas, Deimantė Kačinskytė, analizavo eilėraštį ,,Tėvynei“, todėl perskaitė eilėraščio analizę ir savo samprotavimus renginio metu.
Renginio pabaigoje mokytoja Valė Beržienė mokinius sudomino įdomiu pasakojimu, nes asmeniškai pažinojo poetės šeimą. Taip pat lietuvių kalbos mokytoja Irena Tarvainienė, apibendrindama šią popietę, palinkėjo kiekvienam iš mūsų dažniau prisiminti Salomėją Nėrį ir paskaityti jos kūrybą.
Džiaugiamės tuo, kad S.Nėries kūryba iki šiol tebėra įkvėpimo šaltinis.

Skaityklos vedėja J. Pronskienė