Knygnešio dienai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Knygnešio dienai

Kas vis dėlto yra ta knygnešystė, ką tas žodis reiškia mums? Žodis „Knygnešys“ sunkiai verčiamas į kitas kalbas, o ypač norint teisingai perduoti jo tikrąją prasmę. Sunkiai kitoms tautoms suprantamas arba daugeliui visai neįsivaizduojamas ir tas istorijos tarpsnis, kuris lėmė to žodžio atsiradimą. Matyt, gimtojo žodžio draudimas sava išraiška beveik nesutinkamas tautų istorijoje. Taip atsitiko tik Lietuvoje, kurioje rusiškasis imperializmas be jokių skrupulų norėjo sunaikinti mūsų dvasinės kultūros svarbiausią atspindį – lietuvišką kalbą, jos žodį, tikėjimą. Šia proga mūsų mokykloje vyko renginys. Renginį padėjo organizuoti istorijos mokytojas R. Kazakaitis. Renginio metu buvo eksponuojama paroda kurią pristatė svečias G. Petrulis.

Bibliotekininkės

i1 i2