Kategorija » Nekategorizuota « @ Telšių „Džiugo“ gimnazija
Mokykla žiemą
Gimnazijos 40-etis


Daug gražių akimirkų ir prasmingų idėjų!

Telydi Jus jaukumas, ramybė ir sėkmė!

Lai išsipildo visos svajonės ir viltys!

Pačių gražiausių šv. Kalėdų!

„Džiugo“ gimnazijos bendruomenės vardu

direktorius Mindaugas Sabaliauskas

Minėdami Pasaulinę gyvūnų ir šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną, IIa klasės mokiniai, paskatinti mokytojų Dainoros Kurlienės ir Vidos Urlovaitės, surengė akciją „Gyvūnai – mūsų draugai“. Spalio 2 d., nešini maistu ir žaislais gyvūnėliams, apsilankė beglobių gyvūnų globos asociacijoje „Telšių uodegėlė“.

Mus pasitiko ir apie įstaigos veiklą išsamiai ir įdomiai papasakojo jos įkūrėja ir direktorė Roma Liakštutytė Puidokienė. Beje, buvusi mūsų gimnazijos mokinė. Iš jos sužinojome, kad mintis įkurti prieglaudą beglobiams gyvūnams kilo padirbėjus panašioje vietoje Danijoje, kad joje savanoriauja įvairaus amžiaus žmonės. Pamatėme daug mielų šuniukų ir kačiukų, kurie laukia tikrų namų. Ši prieglauda siekia padėti surasti beglobiams mylinčius šeimininkus. Nelikite abejingi ir jūs! Paremkite gyvenimo nuskriaustus gyvūnėlius, kurie neturi namų.

Reda Jenčiūtė

2016 m. gegužės 13 d. mūsų gimnazijos moksleivės Martyna Raižytė (IId kl.), Viktorija Matėšiūnaitė (IId kl.), Iveta Jonušaitė (IIb kl.), Ema Sudintaitė (IIa kl.) ir Laura Steponavičiūtė (IIa kl.), vadovaujamos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Dalios Sarakauskienės, dalyvavo jau tradicinėmis tapusiose respublikinėse moksleivių ir NVO varžytuvėse „SVEIKATINGUMO MARATONAS 2016“, kurios vyko Telšių „Germanto“ pagrindinėje mokykloje. Varžytuvių organizatoriai – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Telšių skyrius. Vertinimo komisiją sudarė Telšių r. Sveikatą stiprinančių ugdymo įstaigų ir organizacijų tinklo koordinacinė taryba, LRKD Telšių skyrius. Varžytuvėms reikėjo paruošti originalų, kūrybišką stendinį pranešimą apie vykdomas sveikatingumo veiklas bei pagaminti sveiko maisto patiekalą.

(daugiau…)

Susitarimą dėl streiko nutraukimo kovo 3 d. ŠMM ministerijoje pasirašė švietimo profsąjungos, ŠMM ministrė bei premjeras. Streikas yra stabdomas terminuotam laikui, todėl nuo kovo 4d. gimnazijoje pamokos vėl vyksta ir ugdymo procesas yra atnaujinamas.

Gimnazijos administracija

Mūsų gimnazijos mokiniai: Lukas Kaminskis, Kristijonas Gintalas, Lukas Varkalis, dalyvavo „Barclays Inovattion challenge“ konkurse. Luko Kaminskio suburtos komandos pavadinimas „Your city app“, ji pristatė idėją apie ateities miesto mobiliąją aplikaciją „M.Guide“, kuri skirta sujungti žmones, norinčius sužinoti apie miestą, ir gidus, kuriems darbo vis mažėja dėl didėjančių informacinių technologijų galimybių. Lukas subūręs komandą prieš kelis mėnesius su Telšių jaunimu parašė projektą, skirtą išmokti kurti mobiliąsias aplikacijas. „Your city app“ buvo pati jauniausia iš 17 konkurse dalyvavusių komandų, kurios buvo ypač profesionalios, todėl didžiuojamės mūsų komandos mokinių drąsa ir kūrybiškumu. Mūsų gimnazistams „Barclays“ pasiūlė visokeriopą pagalbą tęsiant aplikacijos kūrimą.

Organizatoriai

Gegužės 13 – 15 dienomis Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokinės Agnė Narmontaitė, Greta Rupšytė ir Deimantė Eirošiutė dalyvavo Jaunųjų tyrėjų mokymų antrajame etape. Mokymų metu buvo daromas bandymas su kofeinu. Bandymo tikslas buvo iš arbatžolių, kavos ir kakavos išskirti kofeiną ir išsiaiškinti jo grynumą. Mokymuose teko dirbti tikroje biochemijos laboratorijoje, susipažinti su mokslininkų naudojama įranga. Visi mokymų dalyviai gavo pažymėjimus, įrodančius, kad įgijo 48 val. laboratorinės patirties, taip pat tapo Jaunųjų tyrėjų klubo nariais.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti internetinėje svetainėje: http://jaunasistyrejas.lt

Agnė

Daugiau nei metus mokiusis ir dalyvavus „Lyderių laiko“ projekte bei gilinus žinias neformaliose lyderystės studijose norisi sėkmės paslaptimis ir išmoktomis pamokomis pasidalinti su mokiniais ir padėti jiems atrasti savo stiprybes bei išsiugdyti gebėjimą jas pritaikyti tiek mokykloje, tiek ateityje pasirinktame profesiniame kelyje.

Šių metų vasario 27 d. mūsų I b klasės gimnazistai dalyvavo atviroje rajono pedagogams integruotoje etikos ir anglų kalbos pamokoje „Etiška lyderystė“, kur dirbome dvi mokytojos ir tiek gimtąja, tiek užsienio kalba pabandėme apžvelgti, kas yra etiška lyderystė, kokios pasaulyje garsios asmenybės atstovauja šiai lyderystės formai, sukūrėme provokaciją, kurios metu mokiniai grupėmis diskutavo ir priėmė sprendimus vadovaudamiesi etiškos lyderystės principais, o pabaigoje buvo paprašyti apmąstyti įgytas žinias, įvertinti jų pritaikymo galimybes ir refleksiją užrašyti žinute.

Džiugu, kad gimnazistai geranoriškai įsitraukė į veiklas, pavyko sukurti draugišką mokymuisi aplinką ir įgyvendinti visus iškeltus pamokos uždavinius. Auga nauja lyderių karta, kuri pradeda suvokti, kad tikslas yra būti kiekvienam geriausiam savo aplinkoje ir veikloje nepaminant moralės normų ir kitų žmonių gerovės. Po pamokos ir mes, mokytojos, matome mokinių norą ir poreikį toliau gilintis į lyderystės praktiką, tad drąsiai planuojame tolesnius užsiėmimus. Juk lyderiu be titulo gali būti kiekvienas!

Anglų kalbos vyr. mokytoja Ingrida Vaitkevičienė ir  etikos vyr. mokytoja Vilma Žutautienė

Vasario 28 d. Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, vyko anglų kalbos olimpiados respublikinis etapas. Telšių rajonui ir mūsų gimnazijai turėjo garbės atstovauti Edvardas Monstvilas, kurį ruošė anglų kalbos mokytoja metodininkė Indrė Benikienė.

Konkurse gabiausi Lietuvos mokiniai atliko įvairias užduotis raštu ir žodžiu, o paskutinė veikla buvo komandinė – per valandą reikėjo sukurti plakatą bei savo idėja įtikinti visus dalyvius. Konkurse tikrai nebuvo lengva, tačiau galimybė pabendrauti ir varžytis su stipriausiais Lietuvos trečiokais įkvėpė dar labiau gilinti žinias ir tobulinti užsienio kalbos gebėjimus. Juk kalba yra įrankis, kuriam labai reikalingas ir solidus žinių bagažas. Nors ir nelaimėjo respublikinio etapo, Edvardas buvo nominuotas ir apdovanotas rėmėjų dovanomis už ekspresiją per kalbėjimo užduotį.

Edvardą į sostinę lydėjusi ir jį palaikiusi anglų kalbos vyr. mokytoja Ingrida Vaitkevičienė

Gruodžio 18 dieną Telšių „Džiugo“ gimnazijos Ia klasės mokiniai kartu su auklėtoja G.Šiaudvytiene ir istorijos mokytoja V.Urlovaite Telšių rajono savivaldybėje dalyvavo pilietiškumo pagrindų pamokoje – klasės valandėlėje „Rajono savivalda“. Mus pasitiko meras Vytautas Kleiva ir mero patarėja Daiva Budzinskaitė (ji buvo mūsų gimnazijos mokinė).

Susitikimo pradžioje meras parodė mums filmą apie gražiausias miesto vietas: Telšių amfiteatrą, Masčio pakrantę, šv. Antano Paduviečio katedrą ir kt. Papasakojo apie ateities planus: bus baigtas tvarkyti Telšių stadionas, atkurta menų mokykla, atnaujintas geležinkelis, kuriuo važiuos greitasis traukinys, pasieksiantis 120 km/h greitį. Dar planuojama įrengti žiemos slidinėjimo trasą. Iš V.Kleivos sužinojome, ką reiškia žodžiai „Patria Una“, parašyti ant Žemaitijos vėliavos.

V. Kleiva supažindino su savivaldybės sudėtimi: taryba, administracija ir jos skyriais, papasakojo, kad nuo kitų metų meras bus tiesiogiai renkamas piliečių. Po įdomaus pokalbio mero patarėja mus pavedžiojo po savivaldybę, rodė, kur ir kokie administracijos skyriai įsikūrę. Susitikimo pabaigoje meras padėkojo moksleiviams už apsilankymą, pakvietė būti aktyviais piliečiais.

Ia klasės mokinės Gabrielė Stripeikaitė ir Akvilė Zelbaitė

Gruodžio 10 dieną „Džiugo“ gimnazijoje lankėsi vienas iš žymiausių Lietuvoje protokolo ir etiketo žinovų, knygų autorius , Seimo narys, mecenatas Arminas Lydeka. Pristatydamas svečią gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas sakė, kad susitikimai su žymiais žmonėmis mūsų mokykloje tampa tradicija, skatinanti jaunimą tobulėti, plėsti kultūros patirtį. Visus, gausiai susirinkusius aktų salėje, iškart patraukė lektoriaus asmenybė. A. Lydeka šmaikščiai prisistatė, užmegzdamas betarpišką ryšį su auditorija, nuolat išlaikydamas dėmesį. Jis įtaigiai papasakojo protokolo atsiradimo istoriją, vaizdžiai ir paprastai paaiškino, kaip visuomenėje mokomasi etiketo – bendravimo taisyklių, kurias būtina žinoti kiekvienam. Lektorius pabrėžė, kad etiketo išmanymas subrandina ir išlaisvina žmogų, leidžia siekti geresnio, sėkmingesnio gyvenimo, karjeros aukštumų. Visiškai nesvarbu, kokią profesiją pasirinktum: politiko, mediko ar kirpėjo. Paskaitos klausytojai susidomėję klausė svečio, kas yra elitas, kaip keičiasi jo sąvoka šiandien, ar demokratiškoje visuomenėje etiketo reikšmė tokia pat kaip anksčiau, koks Lietuvos įvaizdis tarp kitų šalių, ką turi išmanyti jaunas žmogus. Susitikimo svečias pagyrė gimnazistus už rimtus, įdomius klausimus ir išsamiai į juos atsakė.

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Ruikienė