Išvyka į Žemaitijos kaimo muziejų @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Išvyka į Žemaitijos kaimo muziejų

Šių metų gegužės 30 dieną Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokytojai bei pirmųjų klasių mokiniai, aštuntą valandą ryto susitikę prie amfiteatro, grožėdamiesi Masčio ežero pakrantės vaizdais, keliavo į Telšių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo muziejų. Atėję į muziejų, gimnazistai išsiskirstė į grupes pagal klases ir atliko užduotis.

Vieni atliko įvairias matematikos užduotis: mažose grupelėse skaičiavo langų ilgį, plotį, matavo namų sienas, bandė sužinoti, kiek kainuos namo stiklai, plytelės ir pan. Kiti – dailės plenero dalyviai – įkvėpimo ieškojo gamtoje: piešė prieš akis matomus objektus. Treti susipažino su muziejaus ekspozicija, išsaugotais autentiškais architektūros paminklais: turtingo ūkininko, vidutinio valstiečio ir „biednioko“ gyvenamais ir ūkiniais pastatais, malūnu, kalve. Baigę kiekvieną užduotį, mokiniai apsikeisdavo veiklomis. Pabaigoje visi vėl susirinko muziejaus amfiteatre, kuriame vyko piknikas. Pikniko pradžioje technologijų mokytoja D. Vaitikaitienė pasakojo apie sveiką mitybą.

Pasibaigus piknikui, kupini įspūdžių pirmokai Masčio ežero pakrante keliavo namo. Beje, mokiniai už šios dienos atliktus darbus gaus kaupiamuosius balus.

Ic klasės mokiniai Gilvida Zaiceva ir Aivaras Gedvilas