Meninio skaitymo konkursas @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Meninio skaitymo konkursas

Sukasi laiko ratas, todėl, kaip ir kasmet, 2018 m. sausio 19 d. „Džiugo“ gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas (mokyklos turas). Konkurse dalyvavo dešimt I-IV klasių skaitovų: Milana Žarikova (Ia), Ieva Žutautaitė (Ia), Liutauras Šalkauskis (IIc), Snieguolė Pleinytė (IIe), Kamilė Martinaitytė, Paulius Pleškys, Diana Tomkutė (IIIc), Laurynas Petraitis (IVa), Monika Liškutė (IVb), Ernestas Stankus (IVc).

Mokiniai deklamavo lietuvių ir užsienio autorių grožinius kūrinius. Daugelis jų gebėjo klausytojams perteikti aktualaus, atitinkančio jų patirtį teksto pagrindinę mintį, tinkamai naudojo savo balso diapazoną, taisyklingai kirčiavo žodžius, todėl vertinimo komisijai (gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas, skaityklos vedėja Janina Pronckienė, lietuvių kalbos mokytojos) nelengva buvo atrinkti geriausius skaitovus ir skirti prizines vietas.

I-II klasių mokinių grupėje I vietą laimėjo Snieguolė Pleinytė, kuri deklamavo Dž. Rodario pasaką „Apie pelę, kuri ėda kates” (ruošė mokytoja R.Veitienė), II vieta skirta Milanai Žarikovai, skaičiusiai S.Nėries eilėraštį „Gyvenimo giesmė“ (ruošė mokytoja A. Valuckienė). Iš III – IV klasių skaitovų I vietą laimėjo Laurynas Petraitis, deklamavęs Nerijaus Laurinavičiaus tekstą „Tyla ir triukšmas“ (ruošė mokytoja Sigita Ieva Naglienė), II vieta skirta Ernestui Stankui, skaičiusiam ištrauką iš Gendručio Morkūno esė „Švęsti kosmose ir tvarte“ (ruošė mokytoja A. Ramančauskienė), o garbingos III vietos – Dianai Tomkutei, skaičiusiai ištrauką iš A. de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“, ir Monikai Liškutei, kuri žemaitiškai deklamavo eilėraštį – Kobėlios Justīns „Kāp rēk vėskou padėrbtė“ (ruošė mokytoja A.Ruikienė).

Vertinimo komisijos pirmininkas Mindaugas Sabaliauskas pasidžiaugė, kad šio konkurso dalyviai nuoširdžiai atliko pasirinktus tekstus, yra talentingi meninio žodžio puoselėtojai. O renginio vedėjai, IIIb klasės mokiniai Kamilė Mitkevičiūtė ir Vilius Skirka, pratęsdami direktoriaus mintis, citavo poetės Rosanos Lukauskaitės žodžius: „Žodis – Tavo sielos vartai. / Kalba – tai Tėvynė.“

Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ramančauskienė