Užsiėmimas psichologijos laboratorijoje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Užsiėmimas psichologijos laboratorijoje

Visus nuo seno domina klausimas, kaip atpažinti meluojantį žmogų. Jau senovėje buvo naudojami įvairūs metodai, padedantys išaiškinti, kada žmogus sako netiesą.

Balandžio 24 d. Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokiniai turėjo galimybę pabuvoti Klaipėdos universiteto psichologijos laboratorijoje, kur asistentės Rimantė Šniuolytė-Novikovė ir Raimonda Sadauskaitė supažindino gimnazistus su melo detektoriaus veikimo principais. Mokiniai patys išbandė melo detektorių būdami tyrėjais ir tiriamaisiais. Pats tyrimas, kad ir koks įdomus būtų, užima mažiausią laiko dalį. Daugiausia laiko sugaištama interpretuojant gautus rezultatus.

Taigi, dauguma gimnazistų su užduotimi susidorojo puikiai ir išsiaiškino, kada tiriamasis sakė netiesą. Mokiniai džiaugėsi patirtais įspūdžiais bei įgyta nauja patirtimi.

Psichologė Isidora Stonienė