Respublikinis knygų skirtukų konkursas „Piliakalnių legendos“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Respublikinis knygų skirtukų konkursas „Piliakalnių legendos“

Seniausioji Lietuvos istorija neatsiejama nuo piliakalnių. Mitiniais laikais piliakalnius supylė milžinas Naglis. Bent taip teigiama padavimuose. Dabartinės Lietuvos teritorijoje priskaičiuojama apie 1000 piliakalnių. Beveik ant pusės iš jų stovėjo medinės ir mūrinės pilys. Pilys ir piliakalniai – mūsų protėvių architektūros meno pavyzdžiai.

Respublikinį knygų skirtukų kūrimo konkursą „Piliakalnių legendos“ organizavo Šilutės rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazija. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai, paskatinti bibliotekos vedėjos Aušros Vaičiulienės ir dailės mokytojo Donato Čėsnos. Mokiniai skaitė padavimus apie piliakalnius bei įamžino juos apipindami mitologiniais simboliais. Skirtukus piešė Gabrielė Bagužaitė, Simona Urbonaitė, Karolina Raudytė, Simonas Jonikas, Lukas Ronkys, Gabrielė Žylytė, Karolina Jokimčiutė, Ema Petkutė, Rokas Vaičiulis, Modesta Arošiūtė, Karolina Rupeikytė, Gintarė Jurkutė.

Šis konkursas skatino mokinius skaityti knygas bei lavinti meninius gebėjimus.

Bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė