Pamoka – akcija „Skaitymo valanda 2017“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Pamoka – akcija „Skaitymo valanda 2017“

2017-05-03 „Džiugo“ gimnazijos skaitykloje vyko netradicinė literatūros pamoka – akcija „Skaitymo valanda 2017“, skirta žymios Klaipėdos krašto rašytojos Ievos Simonaitytės 120-osioms gimimo metinėms ir egzodo poeto Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Ją organizavo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Irena Tarvainienė. Pamokai ruošėsi I gimnazijos klasių moksleiviai, padedami savo lietuvių kalbos mokytojų. Rašytojams skirtą knygų parodą paruošė bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė, akciją padėjo organizuoti skaityklos vedėja Janina Pronskienė. Netradicinė literatūros pamoka – akcija „Skaitymo valanda 2017“ pradėta įžanginiu lietuvių kalbos mokytojos I.Tarvainienės žodžiu apie knygos svarbą jauno žmogaus gyvenime ir gimnazijos direktoriaus Mindaugo Sabaliausko pasveikinimu ir paskatinimu kuo daugiau skaityti, lavinti vaizduotę, turtinti žodyną.

1a klasės mokiniai Ignas Smilgevičius ir Reda Jenčiūtė skaitė I. Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ ištrauką iš skyriaus ,,Senasis bokštas Įsros pakrantėje“ (ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Irena Tarvainienė). 1e klasės mokinės Snieguolė Pleinytė ir Gabrielė Zbarauskaitė skaitė I. Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ ištrauką iš skyriaus ,,Išvarytas“ (ruošė lietuvių kalbos vyr. mokytoja Rasa Veitienė). 1b klasės mokinės Gabrielė Ovsinskytė ir Ineta Kikilaitė skaitė I. Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ ištrauką iš skyriaus ,,Našlaitės likimas“ (ruošė lietuvių kalbos vyr. mokytoja Asta Ruikienė). 1d klasės mokiniai Kamilė Bumblauskaitė, Arūnas Juozapaitis, Gabija Lukošiūtė, Lauryna Akstinaitė, Viktorija Bubliauskaitė skaitė I. Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ ištrauką iš skyriaus ,,Kelionė į Karaliaučių“ (ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Ramančauskienė). 2a klasės mokinės Aistė Bukinaitė ir Monika Radavičiūtė skaitė Kazio Bradūno eilėraščius (ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Andžela Valuckienė).

Svarbu skatinti jaunąją kartą, kad labiau domėtųsi grožine literatūra, savo krašto rašytojų ir poetų kūryba, puoselėtų meninio žodžio suvokimą ir gebėtų kurti. Renginio pabaigoje skaitovams gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas įteikė Padėkos raštus ir džiaugėsi, kad aktyviai dalyvavo netradicinėje literatūros pamokoje – akcijoje „Skaitymo valanda 2017“.

Telšių „Džiugo“ gimnazijos skaityklos vedėja Janina Pronskienė