Kaziuko mugė @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Kaziuko mugė

Kovo 3 dieną „Džiugo“ gimnazijoje vyko Kaziuko mugė. Renginio vedėjas Kazys Pamedytis, IIId klasės mokinys, visus pasveikino žemaitiškai, užminė mįslių, o teisingai atsakiusieji gavo riestainių. Be to, visi, kas norėjo, turėjo galimybę paspausti šiam varduvininkui ranką, pasveikinti su vardinėmis prie Ia klasės (vadovė I. Tarvainienė) paruoštos širmos, kuriai autentiškų dekoracijų dovanojo Gabrielės Eigirdaitės mama Stefanija Eigirdienė.

Šioje mugėje skambėjo liaudiškų šokių muzika („Grečenikė“, „Šyvis“, „Polka“, „Malūnėlis“), buvo ragaujami pyragai, saldainiai ir kiti skanėstai, pagaminti I klasių mokinių (klasių vadovės – I. Tarvainienė, F. Sabaliauskienė, A. Kavalevskienė, V. Žutautienė). Organizuojant renginį talkino lietuvių kalbos mokytojos Asta Ruikienė ir Rasa Veitienė.

Gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas skatina pilietines iniciatyvas. Kaziuko mugė gimnazistams priminė, kokios šaunios lietuvių tradicijos, kurias būtina išsaugoti.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė Aušra Ramančauskienė