Ugdymo aktualijos respublikinėje konferencijoje Šiauliuose @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Ugdymo aktualijos respublikinėje konferencijoje Šiauliuose

2016 metų birželio 9 d. „Džiugo“ gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas, metodinės tarybos pirmininkas Tomas Ubartas, lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė Aušra Ramančauskienė, matematikos mokytoja Jolanta Viršilienė ir psichologė Isidora Stonienė dalyvavome konferencijoje „Ugdymo procesas: nuo teorijos prie praktikos – nuo praktikos prie teorijos“, kuri vyko Šiaulių Salduvės progimnazijoje. Jos tikslas –  aptarti ir skleisti mokyklų patirtį: kaip gerinti mokinių pasiekimus, įgyvendinant bendruosius ugdymo planus. Konferenciją organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Pagrindinių mokyklų asociacija ir Šiaulių Salduvės progimnazija.

Konferencijos metu klausėme įdomių pranešimų: Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorės Žydronės Žukauskaitės „Kultūriniai vertinimo pokyčiai“, Lietuvos edukologijos universiteto dr. Ramutės Bruzgelevičienės „Ieškant panacėjos nuo žemų pasiekimų“, Šiaulių Salduvės progimnazijos direktorės Natalijos Kaunickienės „Individualios mokinio pažangos vertinimas Šiaulių Salduvės progimnazijoje“, Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėjo pavaduotojos Audronės Šuminienės „ Bendrieji ugdymo planai ugdymo procesui organizuoti: visur vienodai ar galimybės organizuoti kitaip?“.

Vėliau apžiūrėjome mokyklų stendinius pranešimus, gerąja patirtimi apie vykdomą patyčių prevencijos programą „Olweus“ pasidalino ir „Džiugo“ gimnazija (stendą ruošė psichologė Isidora Stonienė, technologijų mokytoja Danutė Vaitikaitienė). Po to darbo grupėse buvo diskutuojama, dalijamasi patirtimi apie individualios mokinio pažangos vertinimą, ugdymo turinio individualizavimą, diferencijavimą ir personalizavimą, žemų pasiekimų įveikimą, bendradarbiavimą su tėvais, siekiant gerinti mokinių pasiekimus, patyčių mažinimą, lemiantį ugdymo kokybę.

Gerąja patirtimi iš konferencijos kitądien pasidalijome su kolegomis mokytojų tarybos posėdyje.

Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ramančauskienė