Rajoninis rusų kalbos festivalis @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Rajoninis rusų kalbos festivalis

Š. m. gegužės 5 d. ,,Kranto“ progimnazijoje vyko tradiciniu tapęs rusų kalbos festivalis ,,Daina ir žodis jungia mus“. Šiemet galėjome įsitikinti, kad renginys populiarus ir plečia savo geografiją -svečių sulaukėme iš Mažeikių ir Biržų.

Festivalio dalyviai dainavo rusiškas dainas, skaitė eiles bei vaidino. Mūsų gimnazijai su linksma ir nuotaikinga daina ,,Tolimojoje Amazonėje“ atstovavo Ia klasės mokinės A. Balsytė , E. Berenytė, A. Bukinaitė, Ž. Jazdauskytė ir A. Katauskaitė (mokytoja D. Mendeikienė ir neformaliojo ugdymo mokytojas A. Lukošius). Žymaus rusų rašytojo A. S. Puškino eilėraštį ,,Aš jus mylėjau“ deklamavo IIa klasės mokinys L. Petraitis (mokytoja V. Norkienė), IIIb klasės mokinė D. Veselytė dainavo jausmingą dainą ,,Žirgas“ (mokytoja R. Vidrinskienė).

Per renginio aptarimą mokytojai dalijosi patirtimi apie muzikos (dainų) metodo taikymą ugdymo procese, mokant rusų kalbos. Visi pripažino, jog muzika užsienio kalbų mokymą padaro patrauklesnį bei įdomesnį. Dainos įtaigiau perteikia rusų rašytojų kūrybą, jos padeda atsiskleisti mokinių meniniams gebėjimams, formuoja estetinį skonį. Be to, skaitydami eiles, dainuodami bei inscenizuodami rusiškas dainas mokiniai plačiau susipažįsta su Rusijos kultūra.

Rusų kalbos mokytojos