Meninio skaitymo konkursas @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Meninio skaitymo konkursas

Š. m. sausio 22 dieną Telšių „Džiugo“ gimnazijoje vyko mokyklos meninio skaitymo konkursas. Konkursą pradėjo Silvija Steckytė (IIId) grodama fleita bei renginio vedėjos Aistė Gudžiūnaitė (IV a) ir Samanta Sadauskytė (IVa) deklamuodamos Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Žodis – kaip lašas“. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: I-II ir III-IV klasės. Jie skaitė įvairių autorių kūrinių ištraukas bei eilėraščius. Vertino vertinimo komisija, kurią sudarė mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos: Irena Tarvainienė, Aušra Ramančauskienė, Rasa Veitienė, bei skaityklos vedėja Janina Pronskienė ir direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Romualda Galinauskienė, kuri taip pat buvo ir vertinimo komisijos pirmininkė. Pertraukų metu debiutavo Ib klasės muzikantai: Vilius Vėlavičius grojo elektrine gitara, o Dovydas Avelis akordeonu, jam talkino brolis Aivaras Avelis iš Telšių „Germanto“ pagrindinės mokyklos. Renginį fotografavo Aretas Norkus (IIa).Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojais tapo iš I-II klasių grupės Laurynas Petraitis (IIa), skaitęs Juozo Erlicko eilėraštį „Lietūs panašūs į žmones“ bei Vaidos Blažytės ištrauką iš romano „Ieškojimai“, užėmė 1-ąją vietą, Kamilė Budreckytė (IIe), skaičiusi Vytauto Mačernio eilėraštį „Laiškas mirusiam draugui“, užėmė 2-ąją vietą, 3-ąją vietą pelnė Lukas Veitas (Ia), skaitęs Henriko Radausko eilėraštį „Kaštanas pradeda žydėti“ ir Knuto Hamsuno ištrauką iš romano „Panas“. III-IV klasių grupėje 1-ąją vietą laimėjo Egidijus Praspaliauskas (IIIb), skaitęs esė „Pasijusti senam“, 2-ąją vietą užėmė Reda Peštenytė (IIIe), skaičiusi Vytauto Mačernio eilėraštį „Tuštybė“, o 3-ąją vietą pelnė Lukas Kaminskis (IVd), skaitęs Paulio Širvio eilėraštį „Topoliai“. Šie laimėtojai dalyvavo zoniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyko sausio 26 dieną Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje. 1-ąją vietą laimėjo Laurynas Petraitis (ruošė lietuvių kalbos mokytoja I. Tarvainienė), o 2-ąją užėmė Egidijus Praspaliauskas (ruošė lietuvių kalbos mokytoja A. Ramančauskienė). Jie dalyvauja rajoniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyks vasario 1 dieną Telšių Žemaitės dramos teatre. Linkime sėkmės.

Aistė Gudžiūnaitė IV a klasė, fotografas Aretas Norkus