Integruota pamoka @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Integruota pamoka

Gegužės 11 d. Telšių „Džiugo“ gimnazijos 2a ir 2e klasėms vyko atvira integruota lietuvių kalbos (lietuvių k. mokytoja Irena Tarvainienė) ir pilietiškumo pagrindų (istorijos mokytoja Vida Urlovaitė) pamoka tema „Mūsų dienos nebūtin pasvirę…“ Partizaninis karas Lietuvoje“. Pamoka pradėta daina, kurią atliko 2a klasė – „Kad ne auksinės vasaros“. Istorijos mokytoja V.Urlovaitė pristatė integruotos pamokos planą, tikslus. Trumpai pristatytas filmas „Nematomas frontas“. Atviroje pamokoje svečiavosi 2c klasė (mokytoja A.Ramančauskienė), kuri turėjo galimybę išgirsti montažą „Mūsų dienos nebūtin pasvirę…“ Partizanų eiles skaitė 2a klasės mokiniai: S. Lileikytė, D. Krutko, G. Bagočiūtė, P. Garbinčiūtė, L. Steponavičiūtė, G. Vitkutė. Montažo metu išgirsta ir Partizanų priesaika, kurią skaitė L. Petraitis, A. Norkus, A. Pronckus, T. Smaguris, M. Darbutas. Po to bendraamžiams pristatyti 2a klasės pranešimai apie Žemaičių apygardos partizanų gyvenimą (D. Kriščiūnaitė, S. Strelcova), partizanų spaudą (R. Kukanauzaitė, A. Seiliūtė), bunkerius ir slėptuves (A. Zelbaitė, G. Stripeikaitė). 2e klasės mokinė K. Budreckytė perskaitė V. Mačernio eilėraštį „Laiškas mirusiam draugui“, o G.Varkalis pristatė pranešimą „Dievo Krėslo miško kautynės“. Vykusioje atviroje pamokoje – konferencijoje 2a klasės mokinio Lauryno Petraičio močiutė Irena Petraitienė mokiniams dalijosi prisiminimais apie gyvenimą sovietmečiu, trėmimus į Sibirą ir bažnyčios veiklos suvaržymą, o anūkas perskaitė jos eilėraštį „Mačiau tave“. Taip pat konferencijoje svečiavosi Telšių kolekcininkų klubo vadovas Vytautas Kybartas, kuris mokiniams plačiau papasakojo apie partizanus, jų leidinius ir kitą istorinę medžiagą. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su eksponatais. Svečių prisiminimus apie skaudų istorinį laikotarpį palydėjo 2a klasės atlikta daina „Gal pavargai“. Taip pat partizanų dainą atliko 2e klasė, kuriai pasiruošti padėjo klasės auklėtoja, muzikos mokytoja F. Sabaliauskienė. Pamokos pabaigoje mokiniai turėjo atlikti jiems skirtą užduotį – išspręsti kryžiažodį. Pamoką apibendrino lietuvių k. mokytoja Irena Tarvainienė, o direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Šalkauskytė kalbėjo apie integruotų pamokų aktualumą ir svarbą gimnazijoje.

Likę sužavėti gimnazistai ilgai nepamirš išgirstų istorijų apie partizanų gyvenimą ir apie tai, kaip jie, nebijodami paaukoti savo gyvybės, kovojo vardan Lietuvos laisvės.

2a klasės mokinė Greta Vitkutė