„Džiugiečiai“ festivalyje „Teatras – tautos sparnai“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

„Džiugiečiai“ festivalyje „Teatras – tautos sparnai“

Š. m. rugsėjo 16 -18 dienomis Telšiuose vyko Tarptautinis jaunimo teatrų festivalis „Teatras – tautos sparnai“, jau penktą kartą mūsų mieste subūręs meno mylėtojus iš visos Lietuvos ir užsienio. „Džiugo“ gimnazistai buvo aktyvūs festivalio dalyviai ir žiūrovai.

Pirmąją festivalio dieną, penktadienį, iš Anglijos atvykęs režisierius Michael Woodwood vadovavo kūrybinėms dirbtuvėms, kur mokiniai, susirinkę iš Plungės, Mažeikių bei Telšių ir, žinoma, keliolika mūsų gimnazistų iš ketvirtų klasių, bandė ir mokėsi suvaidinti parinktas scenas iš Viljamo Šekspyro dramos „Makbetas“. O kitą dieną mokiniai galėjo įvertinti profesionalių aktorių iš Londono Buckle Up teatro vaidybą, stebėdami šį spektaklį Telšių Žemaitės dramos teatre. Taip pat šeštadienį į spektaklį „Antigonė“, sukurtą pagal režisierės Laimutės Pocevičienės pjesę ir vaidinamą Vilniaus universiteto teatro MINIMUM aktorių, susirinko būrys mūsų mokinių iš IIa ir IVa klasių. Įdomu buvo stebėti vaidinimą apie šiuolaikinės šeimos santykius ir jausmus, pasakojamus paremiant antikos epu „Odisėja“.

Visi festivalio renginiai buvo įdomūs. Ypač tiems, kurie patys pabandė kalbėti teatro kalba.

Ernestas Zubavičius