Biologijos olimpiadoje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Biologijos olimpiadoje

2016 metų kovo 10-12 dienomis Anykščiuose vyko respublikinė biologijos olimpiada. Joje tarp beveik 130 dalyvių buvo ir trys telšiškiai: Žemaitės gimnazijos pirmokė Gabija Miliūtė bei du „Džiugo“ gimnazijos vaikinai – jau trečiąkart mūsų gimnazijos garbę respublikinėje olimpiadoje ginantis Arnas Klova bei ketvirtokas Justas Meškys. Juos lydėjo biologijos mokytoja Dainora Kurlienė.

Mokiniai tris dienas praleido Anykščių J.Biliūno gimnazijoje. Pirmąsias dvi dienas olimpiados dalyviai sprendė įvairias užduotis – pradedant itin giliu visų biologijos žinių bei mąstymo patikrinimu ir baigiant praktiniais darbais iš zoologijos, botanikos, žmogaus anatomijos, organizmo fiziologijos ir netgi molekulinės biologijos. Olimpiados svečiai – „Oranžiniai“ (jaunimo grupė, globojanti visų gamtos mokslų olimpiadų veiklą) – paruošė smagių veiklų: protmūšį, strateginį žaidimą „StrateGO 2016“, leido olimpiados laikraštį, filmavo visas olimpiados akimirkas, kurias išvydome per uždarymo ceremoniją.

Nors telšiškiai medalių neparvežė ir į tarptautinę biologijos olimpiadą nepateko, visgi grįžo įgiję nepakartojamos patirties ir motyvacijos. LitBO’49 – brandi olimpiada, kuri naudos ir pačių geriausių prisiminimų suteikia kiekvienam dalyviui.

IVd klasės mokinys Justas Meškys