Anglų kalbos skaitovų konkurse @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Anglų kalbos skaitovų konkurse

Balandžio 15 dieną Telšių „Džiugo“ gimnazijoje skambėjo proza ir poezija anglų kalba. Vyko tradicinis rajono anglų kalbos skaitovų konkursas. Tarpusavyje varžėsi gimnazijų siųsti I-IV klasių mokiniai. Šių metų konkurso tema „Visas pasaulis – scena.“ (angl. „All the World Is a Stage.“ W. Shakespeare). Konkurse dalyvavo 13 moksleivių.

Konkursui ruoštasi ypač atsakingai, nes šie metai jubiliejiniai: 400-osios V. Šekspyro (1564-1616) mirimo metinės, todėl ir konkurso tema pasirinkta šio garsaus anglų menininko citata. V.Šekspyras dažnai tituluojamas didžiausiu visų laikų anglų nacionaliniu poetu, o jo pjesės išverstos tikėtina į visas pasaulio kalbas. Šis autorius laikomas vienu paslaptingiausių, nes apie jo asmeninį gyvenimą menkai težinoma. V. Šekspyro kūrinių tematika aktuali ir XXI amžiaus žmogui – valdžia, meilė, kerštas, likimas, lyderystė, atsakomybė ir kt. – tai iš tiesų vertingos menininko pamokos.

Renginiui pristatytos dvi meninės kompozicijos: Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokinių Justo Meškio, Lauryno Petraičio ir Samantos Strelcovos pagal V. Šekspyro kūrinių „Kaip jums patinka“, „Makbetas“ ir „Hamletas“ ištraukas (ruošė mokytoja Audronė Alšauskaitė) ir Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos mokinių Monikos Liškutės ir Ritos Baltrimaitės „Kaukė“ pagal Matt Enrage (ruošė mokytoja Aušra Grajauskaitė). Kiti aštuoni konkursantai varžėsi paruošę individualius pasirodymus.

Kiekvienais metais rajono anglų kalbos skaitovų konkursas vyksta nuoširdžiai ir atsakingai vertinant gimnazistų pasirinktus kūrinius, kalbos raišką, tarimo sudėtingumą ir teksto pateikimą. Pasirinkti kūriniai įpareigoja pajausti ir išgyventi kiekvieną ištartą žodį. Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus sudaryta komisija įvertino gimnazistų pasirodymus ir priėmė sprendimą: I vieta skirta Emilijai Gailiūtei, Telšių Žemaitės gimnazijos I klasės mokinei (autorius nežinomas „Forever Changed“, anglų kalbos mokytoja Raimonda Baltmiškė), II vietaEmilei Vitkauskytei iš Telšių Žemaitės gimnazijos I klasės (autorius nežinomas „Drugs“, anglų kalbos mokytoja Raimonda Baltmiškė), III vieta teko Kamilei Labanauskytei, Telšių „Džiugo“ gimnazijos I klasės mokinei (Hilaire Belloc „Matilda“, anglų kalbos mokytoja Audronė Alšauskaitė).

Drauge su laimėtomis prizinėmis vietomis 2018 metų rajono anglų kalbos skaitovų konkurso organizavimo teisė atiteko Telšių Žemaitės gimnazijai. Didžiuojamės visais Telšių miesto ir rajono gimnazistais ir jų nuoširdžia simpatija poezijai bei anglų kalbai.

Anglų kalbos mokytoja Ingrida Vaitkevičienė