Susitikimas su kraštotyrininku A.Jonušu @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Susitikimas su kraštotyrininku A.Jonušu

Trečiadienį, gruodžio 9d., grupelei gimnazijos trečiokų, lankančių nacionalinio saugumo pamokas, mokytoja Vida Urlovaitė organizavo susitikimą su Telšių miesto garbės piliečiu, kraštotyrininku, tautodailininku, juvelyru, žemaitiškos-japoniškos sodybos-muziejaus įkūrėju, apdovanotu ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ sidabro medaliu, Alfredu Jonušu. Kadangi trečiokų komanda dalyvauja VU istorijos fakulteto rengiamame konkurse „Pažink laisvę“, mokiniai turėjo itin puikią galimybę plačiau išgirsti apie Telšių rajono istoriją bei mūšius aplinkinėse gyvenvietėse. Kraštotyrininkas mielai pasidalijo savo patirtimi ir sukaupta informacija, ypač apie 1941m. birželio mėn. vykusį lietuvių mūšį su sovietine kariuomene netoli Janapolės bei Dievo Krėslo miško partizanų kautynes. Informacija bus naudinga kuriant sėkmingą projektą.

Emilija Pronckutė