Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai

P1010486

Kultūros ministro Šarūno Biručio teigimu, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną minime kaip vieną reikšmingiausių datų mūsų tautos gyvenime: „Prisimindami visus, kurie kalbą saugojo, augino ir puoselėjo, kurie kovojo už laisvą žodį, su didele viltimi žvelgiame į šiandienos laisvo žodžio ir laisvos minties nešėjus.“

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos šventei gimnazijos skaitykloje gegužės 7–8 dienomis buvo eksponuojama unikalių senų knygų paroda, kurią paruošė ir įdomiai pristatė Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkas–kolekcininkas Gediminas Petrulis. Buvo organizuoti debatai ,,Kodėl verta skaityti ar neskaityti?“, kuriems vadovavo istorijos mokytojas R.Kazakaitis. Gimnazistai aktyviai dalyvavo išsakydami savo nuomonę apie knygų skaitymą. Vieniems knygos yra žinių šaltinis, kitiems skaitymas nėra laisvalaikio praleidimo būdas, nes yra vertingesnių užsiėmimų nei skaityti knygas. Lietuvių kalbos mokytojos R.Veitienė ir I.Tarvainienė pabrėžė, kad knygos mums atskleidžia per amžių puoselėtas, kurtas ir atrastas vertybes. Renginyje dalyvavo gerbiamas svečias, buvęs mokinys, ištikimas knygų bičiulis Almantas Lukavičius. Svečias ragino gimnazistus pamėgti knygas. Žodį tarė gimnazijos direktorius M.Sabaliauskas, ragindamas skaityti, nes knyga – dvasinio tobulėjimo šaltinis. Renginio pabaigoje aktyviausiai dalyvavusiems gimnazistams įteiktos A.Lukavičiaus dovanos – knygos.

Skaityklos vedėja J. Pronskienė