Paskaita apie donorystę @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Paskaita apie donorystę

Gruodžio 8 d.  mūsų gimnazijoje lankėsi Nacionalinio kraujo banko atstovė. Paskaitoje buvo pristatyta kraujo donorystės istorija. Mokiniai sužinojo apie kraujo nuleidimo taikymą viduramžiais, kirpėjų ir barzdaskučių svarbą bei pirmuosius kraujo perpylimus. Taip pat buvo papasakota apie Karlo Landsteiner, Nobelio premijos laureato, atrastas keturias kraujo grupes ir apie jo garbei minimą Pasaulinę kraujo donorų dieną (birželio 14 d). Paminėta, kad XX a. pradžioje kraujo donorystė pasiekė ir Lietuvą. Deja, tuo metu naudotos nesterilios priemonės buvo lengvas būdas užsikrėsti įvairiomis ligomis, todėl dar ir šiandien visuomenėje gajus mitas, kad kraujo donorystė yra nesaugi. Kraujo banko atstovė nuramino paskaitos klausytojus ir patikino, kad šiuo metu naudojamos vienkartinės priemonės yra visiškai saugios. Gimnazistai buvo supažindinti su pasiruošimu donorystei, su poilsio, visavertės mitybos ir vandens svarba. Labai džiugu, kad keletas mūsų gimnazijos mokinių bei mokytojų jau yra tapę kraujo donorais. Tad lektorė dar kartą paragino prisidėti prie neatlygintinos kraujo donorystės ir susimąstyti apie galimybę taip išgelbėti žmogaus gyvybę.

Agnė Narmontaitė