Metų knygos rinkimai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Metų knygos rinkimai

Ba­lan­džio 29 d. Tel­šių „Džiu­go“ gim­na­zi­jos jau­nų­jų li­te­ra­tų bū­re­lis, va­do­vau­ja­mas lie­tu­vių kal­bos mo­ky­to­jos me­to­di­nin­kės Ire­nos Tar­vai­nie­nės bei ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­rės, skai­tyk­los ve­dė­jos Ja­ni­nos Prons­kie­nės, lan­kė­si Tel­šių vai­kų glo­bos na­muo­se, kur vai­kų glo­bos na­mų auk­lė­ti­niams pri­sta­tė 2014 m. „Me­tų kny­gos“ rin­ki­muo­se paaug­liams skir­tas kny­gas. Lie­tu­vo­je bu­vo iš­rink­tas ge­riau­sių kny­gų pen­ke­tu­kas – Vy­tau­to Ra­čic­ko „Aš, dvi­ra­tis, pir­mo­ji mei­lė ir su­muš­ti­niai su slie­kais“, Vir­gi­nos Šu­ky­tės „Lai­mės for­mu­lė“, Da­nu­tės Gri­ga­liū­nie­nės „Kaž­kas ne taip“, Ka­zio Sa­jos „Lieps­no­jan­ti“ bei Ne­rin­gos Vait­ku­tės „Tit­na­go plunks­na“.

Iš šių kny­gų pen­ke­tu­ko gim­na­zis­tai, ku­riuos pa­ruo­šė lie­tu­vių kal­bos mo­ky­to­ja I.Tar­vai­nie­nė, pri­sta­tė tris la­biau­siai paaug­lių pa­mėg­tas kny­gas. Vy­tau­to Ra­čic­ko „Aš, dvi­ra­tis, pir­mo­ji mei­lė ir su­muš­ti­niai su slie­kais“ pri­sta­tė IIIa kla­sės mo­ki­niai Ais­tė Gu­džiū­nai­tė, Ed­var­das Monst­vi­las bei Ia kla­sės mo­ki­nės Gab­rie­lė Stri­pei­kai­tė, Ak­vi­lė Zel­bai­tė, Gre­ta Vit­ku­tė. Gim­na­zis­tai pri­sta­tė kny­gos au­to­rių bei per­skai­tė ke­le­tą iš­trau­kų, po ku­rių vai­kų glo­bos na­mų auk­lė­ti­niai drą­siai ir ak­ty­viai at­sa­ki­nė­jo į jiems už­duo­tus klau­si­mus, o vė­liau vai­kams te­ko su­gal­vo­ti pa­tiems kny­gos pa­bai­gą bei pri­sta­ty­ti ją sa­vo drau­gams. Ki­tą „Me­tų kny­gos“ rin­ki­muo­se iš­rink­tą Vir­gi­nos Šu­ky­tės kny­gą „Lai­mės for­mu­lė“ pri­sta­tė IIIa kla­sės mo­ki­nės Sa­man­ta Sa­daus­ky­tė, Gre­ta Rup­šy­tė bei Ia kla­sės mo­ki­nės Rū­ta Ku­ka­nau­zai­tė ir Pau­li­na Gar­bin­čiū­tė. Gim­na­zis­tės su­vai­di­no vie­ną pa­sa­ką iš kny­gos, vė­liau pri­sta­tė ir kny­gos au­to­rę. Ma­žie­ji su­si­do­mė­ję ste­bė­jo vai­di­ni­mą, at­pa­ži­no per­so­na­žus – vil­kus, me­džio­to­ją. Tre­čią­ją Da­nu­tės Gri­ga­liū­nie­nės kny­gą „Kaž­kas ne taip“ pri­sta­tė IIIa kla­sės mo­ki­nės Bri­gi­ta Prons­ku­tė ir Ive­ta Kle­vai­tė bei Ia kla­sės mo­ki­nės Mar­ty­na Rai­žy­tė, Ema Su­din­ta­tė ir Lau­ra Ste­po­na­vi­čiū­tė. Gim­na­zis­tės pri­sta­tė kny­gos au­to­rę, pa­pa­sa­ko­jo kny­gos tu­ri­nį, at­sklei­dė pa­grin­di­nių vei­kė­jų cha­rak­te­ris­ti­ką, pa­gal ku­rią vai­kai pie­šė vei­kė­jus, o vė­liau ko­men­ta­vo sa­vo pie­ši­nius vi­sai au­di­to­ri­jai. Vai­kų glo­bos na­mų di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja Gra­ži­na Lia­tu­kie­nė pa­ža­dė­jo, jog vi­si 3 vai­kų pie­ši­niai bus įrė­min­ti ir pa­ka­bin­ti bib­lio­te­ko­je. Ren­gi­nį įam­ži­no Ia kla­sės mo­ki­nys, mū­sų gim­na­zi­jos fo­tog­ra­fas, Are­tas Nor­kus.

Tel­šių vai­kų glo­bos na­mų auk­lė­ti­niai ma­lo­niai ir šil­tai priė­mė „Džiu­go“ gim­na­zi­jos mo­ki­nius, ati­džiai ir įdė­miai klau­sė­si skai­to­mų kny­gos iš­trau­kų, ak­ty­viai at­sa­ki­nė­jo į pa­teik­tus klau­si­mus, pie­šė vei­kė­jus, kū­rė kny­gos pa­bai­gą. Gim­na­zis­tai bei lie­tu­vių kal­bos mo­ky­to­ja me­to­di­nin­kė Ire­na Tar­vai­nie­nė ir skai­tyk­los ve­dė­ja Ja­ni­na Prons­kie­nė džiau­gė­si šil­tu vai­kų glo­bos na­mų di­rek­to­riaus Žyd­rū­no Sei­liaus, pa­va­duo­to­jos Gra­ži­nos Lia­tu­kie­nės bei vai­kų su­ti­ki­mu ir ti­ki­si, jog vai­kai su­si­do­mė­jo pri­sta­ty­to­mis kny­go­mis ir su ma­lo­nu­mu jas per­skai­tys, pa­si­da­lins sa­vo nuo­mo­ne su bend­raam­žiais, plės sa­vo aki­ra­tį. Kny­gas vai­kų glo­bos na­mų auk­lė­ti­niams pa­do­va­no­jo Tel­šių „Džiu­go“ gim­na­zi­jos skai­tyk­los ve­dė­ja Ja­ni­na Prons­kie­nė, ku­rias pro­jek­tui pir­ko iš sa­vo as­me­ni­nių lė­šų.

IIIa kla­sės mo­ki­nė Bri­gi­ta Prons­ku­tė