Antrokų ekskursijos įspūdžiai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Antrokų ekskursijos įspūdžiai

Lapkričio 2 dieną IIa, IIb ir dalis IIc klasės mokinių, lydimi auklėtojų G.Šiaudvytienės, A.Ruikienės ir R.Mončytės, išsiruošė į seniai planuotą ekskursiją po Šiaulius ir Joniškėlio Karpių dvarą. Atvykus į Šiaulių centrą, mus pasitiko gidė, kuri trumpai supažindino su miesto istorija ir kvietė pasivaikščioti po pėsčiųjų bulvarą. Pamatėme daug įdomių skulptūrų, pastatytų įvairiose miesto erdvėse, sužinojome jų sukūrimo istorijas. Lankėmės gražiojoje gulbės formos Šiaulių katedroje, stebėjome net du unikalius saulės laikrodžius. Visiems paliko įspūdį didžiosios lapės skulptūra, pastatyta Talšos ežero pakrantėje.

Po įdomaus pasivaikščiojimo po Šiaulių miestą išvykome į Karpių dvarą. Visi nekantravo leistis į naktinį žygį. Ekskursija prasidėjo jau sutemus, apie 19 valandą. Įspūdingos išvaizdos gidas, paaiškinęs taisykles, pradėjo sekti dvaro istoriją, kurios neperskaitysi jokiame vadovėlyje. Tyloje leidomės į neužmirštamą naktinę kelionę po XVIII-XIX a. dvaro pastatų ansamblį ir parką. Buvo pasakojama apie gūdų baudžiauninkų namą, kuriame choleros epidemijos metu caro kazokų suvaryti žmonės su vaikais buvo pasmerkti lėtai ir siaubingai mirčiai. Įdomi istorija apie iš Ispanijos atgabentą juodąją rožę, kurią savo gyvybės kaina nuo sniego apsaugojo oranžeriją prižiūrėjęs sodininkas. Visus pašiurpino paslaptingosios medžių aikštelės istorija, menanti dvaro ūkvedžio Pšibilskio nukankintų vaikų klyksmą. Ekskursijos pabaigoje visus, išgyvenusius naktinį košmarą, dvaro šeimininkai vaišino ypatinga žolelių arbata.

Gustė Regelskytė, IIb kl.