Tarpinė MEP sesija Telšiuose @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Tarpinė MEP sesija Telšiuose

Spalio 17-18 dienomis vyko Mokomojo Europos Parlamento tarpinė sesija Telšiuose, kurią organizavo mūsų gimnazistai Lukas Kaminskis ir Justas Meškys. Sesijoje dalyvavo daugybė moksleivių iš visos Lietuvos, taip pat aktyviai į MEP veiklą įsitraukė ir kiti mūsų gimnazijos mokiniai: Radvilė Kaminskytė , Irma Štongvaltaitė, Samanta Sadauskytė, Vytautė Bumblauskytė, Dalia Krauzaitė, Edvardas Monstvilas, Rosita Šiaulytė, Agnė Narmontaitė ir Emilija Miltinytė. Susiskirstę į komitetus bei politines grupes (grupių pirmininkais tapo mūsų gimnazistai: Lukas Kaminskis bei Edvardas Monstvilas) sesijos dalyviai rašė rezoliucijas. Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas rašė rezoliuciją dėl ES šalių konkurencingumo pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos inovacijų srityse, tarptautinės prekybos komitetas rengė rezoliuciją dėl prekybos su islamiškomis šalimis, o aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas pateikė rezoliuciją dėl Ebolos viruso protrūkio. Per plenarinį posėdį, kuris vyko Telšių rajono savivaldybėje, šios rezoliucijos buvo svarstomos, o po politinių grupių balsavimo paaiškėjo, kad visos trys yra priimtos. Plenarinio posėdžio metu visus moksleivius sveikino mūsų miesto meras Vytautas Kleiva, kuris džiaugėsi aktyviu jaunimu. Ši sesija buvo labai produktyvi, įdomi bei skatinanti toliau domėtis, ji padovanojo naujų draugų bei daugybę įsimintinų akimirkų.

Vytautė Bumblauskytė