Ar mokate šokti žemaitišką polką? @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Ar mokate šokti žemaitišką polką?

Lapkričio 27-osios pavakarę gimnazistai, vadovaujami šokių mokytojų R.Urbonienės ir L.Šiaudkulienės, skubėjo į Vincento Borisevičiaus gimnaziją. Ten vyko rajono vyresnių klasių mokinių liaudiška vakaronė „Senolių skrynią pravėrus“. Vakaronę organizavo šios gimnazijos šokių mokytoja J. Valatkienė.

Mūsų gimnazistai vakaronės metu buvo išradingi: atsakinėjo į klausimus iš Žemaitijos istorijos, šoko folklorinius šokius, pristatė šiaurės vakarų žemaičių tradicinius patiekalas, minė mįsles. Kiekviena komanda buvo vertinama balais – virtomis bulvėmis su lupenomis. Vakaronės metu linksmino Telšių kultūros centro folklorinė grupė „Spigėns“, kurios vadovas – A. Bomblauskas.

Džiugu, kad gimnazistai nori sužinoti, pajausti ir išmokti, kaip linksminosi mūsų senoliai.

„Džiugo“ gimnazijos pavaduotoja R.Galinauskienė