Antano Guogos viešnagė @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Antano Guogos viešnagė

page1

Balandžio 30 dieną, po 6 pamokų, mokytojai ir gimnazistai skubėjo į aktų salę. „Džiugas“ sulaukė garbingo svečio – sporto rėmėjo, mecenato, filantropo Antano Guogos. Sausakimšoje salėje žymusis verslininkas pasidalino savo sėkmės istorija. Gimęs ir augęs kaime, ponas Antanas anksti suprato, kaip svarbu dirbti ir siekti užsibrėžto tikslo. Vienuolikmetis berniukas iškeliavo į Australiją, todėl teko mokytis anglų kalbos (išmoko vos per tris mėnesius), norėjo turėti savų pinigų, todėl pjovė veją, sulaukęs šešiolikos, jau dirbo draudimo bendrovėje. „Taip įsigijau pasitikėjimo,“ – atviravo svečias. Vėliau teko dirbti Kinijoje, Vokietijoje, Rusijoje ir, žinoma, mokytis vietinių kalbų. Įgyta patirtis, pasitikėjimas, globalus mąstymas, grįžus į Lietuvą, padėjo sukurti tarptautinį verslą. „Lietuviai niekuo nenusileidžia kitiems, tik reikia pasitikėti savimi ir daryti,“ – kalbėjo verslininkas ir papasakojo kelias lietuvių sėkmės istorijas. „Informacinės technologijos leidžia man gyventi didžiulėje sodyboje kaime ir daryti tarptautinį verslą. Jūs taip pat tai galite. Kurkite savo verslą. Studijuokite dizainą, programavimą – šių specialybių šiandien trūksta,“ – ragino svečias.

Po optimistinės kalbos Antanas Guoga atsakė į gimnazistų klausimus apie pokerį, mokslus, planus, jei taptų europarlamentaru. Laikas salėje tikrai neprailgo.

Rasa Veitienė