Spektaklis mokykloje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Spektaklis mokykloje

Paskutinę balandžio mėnesio dieną mūsų mokykloje svečiavosi „Žemaitės“ gimnazijos moksleiviai. Jie mums suvaidino Giedrės Kavaliauskaitės – Butkės režisuotą spektaklį „Man Tavęs reikia“, kuris yra sukurtas pagal šiuolaikinio britų rašytojo M.Burgess romaną „Heroinas“. Ši knyga dabar greičiausiai skaitomiausia paauglių tarpe. Ji netgi palyginama su visiems gerai žinoma ir mėgstama J.Salingerio knyga „Rugiuose prie bedugnės“. Šie romanai lyginami dėl panašių problemų, kurios atsiranda paauglystėje -tai narkomanija, girtuokliavimas, patyčios.

Dabartinis pasaulis kupinas norų, troškimų ir pagundų. Vos suvokdamas, kas yra kas, tu jau beveik esi savarankiškas žmogus ir nesvarbu, kad nepilnametis. Brendimas – tai laikotarpis, kai norisi viską daryti kitaip, negu sakoma. Tai maišto, aistros ir pagundų laikotarpis. Tada jautiesi esąs labai protingas, suprantantis, kas yra blogai ir galintis drąsiai ištarti: „Ne!“ Tačiau toli gražu taip nėra. Koks savarankiškas, valingas žmogus bebūtų, jis dažnai klysta, suviliotas pagundos, naujo, dar nepatirto jausmo. Manau, šis spektaklis ne vieną iš mūsų privertė susimąstyti apie gyvenimą ir tikrąsias vertybes, kas yra tikra, o kas tik laikinas gėris.

Neringa Dacytė