Paskutinę savaitę prieš atostogas pradėjome teatrališkai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Paskutinę savaitę prieš atostogas pradėjome teatrališkai

Kovo 26 dieną, pirmadienį, mūsų gimnazijoje apsilankė aktorius Raimundas Lukšas. Jis kelias pamokas skaitė skirtingom klasių grupėm ištraukas iš Balio Sruogos romano „Dievų miškas“ bei Ernesto Hemingvėjaus „Senis ir jūra“. Aktorius nuoširdžiai, įtaigiai bei vaizdingai perkėlė mus į šias istorijas. Lengva buvo sekti pasakojimo eigą, nes viskas pateikiama realistiškai, tarsi pats autorius būtų buvęs įvykių dalyvis ir juos išgyvenęs, o dabar pasakojantis mums savo prisiminimus. Tačiau kaip galima prisiminti ir išlikti įsijautus į kūrinį tokį, gana ilgą, laiko tarpą? „Svarbiausia – nereikia mintinai mokytis pačio teksto. Reikia mokėti su juo dirbti. Turi išanalizuoti kiekvieną epizodą, kad suprastum pasakojimą ir tą paslėptą mintį, kurią tau autorius norėjo pasakyti. Ir ši analizė gali užtrukti net mėnesį, tačiau „filmo kadrai“ galvoje išliks ilgam. O žodžiai – tik išraiškos priemonė, juodos raidės baltame popieriaus lape.“ – atviravo aktorius. Tikimės, jog šis apsilankymas tikrai ne paskutinis. Lauksime ir kitų šaunių istorijų!

Antradienį šventėme teatro dieną. Pasirinkta bendra tema – Holivudas. Čia buvo pakankamai laisvos erdvės fantazijai, kadangi personažų begalė. Todėl netrūko ir persirengėlių. Taip pat vyko fotografijų ir filmukų konkursas, kurio rezultatai bus paskelbti po atostogų. Sekite naujienas!