Debatų klubas: čempionatas „Džiugo“ vidurinėje mokykloje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Debatų klubas: čempionatas „Džiugo“ vidurinėje mokykloje

Šių metų lapkričio 15 dieną, antradienį, po 3-jų pamokų mokyklos aktų salėje vyko debatų klubo čempionato „Tolerancija – didžiausia mūsų mokyklos vertybė“ atidarymas, kuriame prisistatė net dešimt 8-12 klasių mokinių komandų. Tą pačią dieną istorijos kabineto erdvėse įvyko pirmoji A pogrupio dvikova.
Pirmoje kovoje neigiančiuosius atstovavo devintų, o teigiančiuosius dešimtų klasių atstovai. Debatų kovos nustebino žiūrovų gausa, vos tilpusia klasėje. Kalbėti prieš būrį žmonių buvo tikrai nelengva, matėsi dalyvių jaudulys, drebančios rankos, virpantis balsas, bet visi dalyviai stengėsi iš visos širdies pasirodyti kuo geriau ir nugalėti. Įtampą kėlė ir griežta komisija, kuri nors ir palaikydama kiekvieną komandos narį, stengdamasi nuraminti jaudulį palaikančiu žvilgsniu bei šypsena, turėjo nepamiršti tiesioginės pareigos – griežtai ir objektyviai vertinti kiekvieną komandos nario pasisakymą, gebėjimą argumentuoti, įtikinti, komunikuoti ir diskutuoti.
Kuruojami istorijos mokytojo metodininko Romualdo Kazakaičio pirmosios A pogrupio dvikovos komandos įveikė debatų etapą. Vieni nudžiugo, kiti nuliūdo. Dvikovą laimėjo neigiančiųjų grupė, bet dešimtokės merginos nenukabino nosies ir pareiškė, kad kitoje dvikovoje būtinai iškovos pergalę. Galiausiai po dvikovos abi grupės pareiškė nuoširdžią pagarbą vieni kitiems paspausdami ranką. Pagarba įvairiai nuomonei, pakantumas skirtingoms mintims ir įžvalgoms tapo mūsų visų siekiamybe.

Eglė Andrijauskaitė, Gintarė Gudavičiūtė