Šimtmečiuose dingę Telšiai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Šimtmečiuose dingę Telšiai

muz1 muz2

Šiais metais mūsų gimtasis miestas švenčia 560-ies metų vardo paminėjimo sukaktį. Ta proga lapkričio 26 dieną (penktadienį) mes, etnokultūros bei maironiečių būrelių nariai, išsiruošėme į „Alkos“ muziejų, kur klausėmės paskaitos „Šimtmečiuose dingę Telšiai“. Apie miesto praeitį  pasakojo  muziejaus darbuotoja ir archeologė Dalia Karalienė.
Mes praplėtėme savo žinias apie Telšius, bandėme įsivaizduoti, kaip viskas atrodė seniau. Sužinojom, kad netoli muziejaus kadaise stovėjo puošnus karališkasis dvaras, kuris per karą su švedais buvo sugriautas. Tai iki šiol mena archeologiniai radiniai: kokliai, puodų šukės, kryžiaus smeigtukai ir netgi kauliniai dirbiniai iš VIII-XVI a. Mums buvo leista prieiti arčiau ir viską paliesti savo rankomis, apžiūrėti. Paveikslų salėje grožėjomės nuostabiais tapybos darbais ir skulptūromis.
Ši išvyka mums, telšiškiams, labai svarbi, nes galėjome giliau pažinti turtingą savo gimtojo miesto praeitį bei protėvių gyvenimo būdą, papročius.

Ugnė Stangvilaitė, Brigita Ledžiutė, 9b kl.