Ekskursija po Vilnių @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Ekskursija po Vilnių

Lapkričio 30 d. istorikų būrelio „Kelionė praeitimi” nariai traukiniu keliavo susipažinti su Viduramžių Vilniumi. Būrelio nariai aplankė Katedros požemius, nulenkė galvas Lietuvos didiesiems kunigaikščiams, vienai gražiausių XVI a. Europos moterų Barborai Radvilaitei. Aplankėme paminklus Mindaugui, Gediminui, Vincui Kudirkai. Radvilų rūmuose vyko edukacinė pamoka: Žalgirio mūšio atodangos, su didžiausiu dėmesiu klausėme gido pasakojimo apie Vytautą Didįjį ir Jogailą. Vaikščiojome viduramžių Vilniaus siaurutėmis gatvelėmis, grožėjomės Gedimino laikais atsiradusiais kiemeliais, iš tolo gėrėjomės Universiteto ir Prezidentūros rūmais, sustojome pasimelsti Aušros vartų koplyčioje. Pavargę, bet pilni įspūdžių, grįžome į Telšius.