Comenius projektas @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Comenius projektas

Kategorija: Informacija

pr1 pr2 pr3

2009 m. gegužės mėnesį Telšiuose ir „Džiugo“ vidurinėje mokykloje viešėjo Vokietijos Rainės miesto ekonominės pakraipos gimnazijos direktorius K.Schöpker ir studijų direktorius K.P. Janousek. Svečiai pasiūlė dalyvauti bendrame ES finansuojamame Comenius projekte “Sveika gyvensena sveikoje aplinkoje”.

Vokiečių kvietimu dvi mūsų mokyklos užsienio kalbų mokytojos A. Alšauskaitė ir R. Vidrinskienė šių metų spalio pabaigoje dalyvavo paruošiamajame projekto susitikime Rainėje. Susitikime taip pat dalyvavo atstovės iš Anglijos Londono NewVIc koledžo ir Slovakijos Trenčino verslo akademijos. Būsimieji projekto partneriai aptarė projekto temas, tikslus, diskutavo dėl numatomos veiklos sričių ir susitikimų. Projektą numatyta užbaigti Londone 2012 metais olimpiada tarp dalyvaujančių šalių mokyklų moksleivių.

Gimnazijos šeimininkai aprodė savo mokyklą, kur mokosi 2150 mokinių bei dirba 120 pedagogų. Susitikimo dalyviai lankėsi GE Energy mokymų centre, kur susipažino su vėjo jėgainių įrengimais, veikimu ir priežiūra. Visiems patiko romantiškas pasivaikščiojimas Rainės senamiestyje ir pasivažinėjimas dviračiais Emso upės pakrantėmis. Įspūdinga pasirodė ir naujoji miesto viešoji biblioteka, kuri įrengta buvusiame banke. Sužavėjo vokiška tvarka dvelkianti netoli Rainės esančių miestų ir miestelių atmosfera. Mažas, bet gražus Teklenburgas, vyskupų miestas Osnabriukas, studentų pamėgtas Miunsteris bei garsusis Brėmenas su kiekviename žingsnyje pasitinkančiomis Brėmeno muzikantų skulptūromis – tai ryškiausi kelionės akcentai, padėję susipažinti su vokiečių kultūra ir  architektūra.

Tikimės, kad kelionė buvo naudinga ir paruoštas projektas bus patvirtintas ir pradėtas vykdyti 2010 m.m.

Projekto dalyvės